Kim jesteśmy?

Kolekcjonerzy

Od lat aktywnie działamy w środowisku kolekcjonerskim oceanicznej sztuki plemiennej w Europie i Azji Południowo Wschodniej, obserwując aktywnie rynki w Australii i Stanach Zjednoczonych. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy w dyplomacji pomogło nam wyrobić odpowiednie kontakty wśród lokalnych kolekcjonerów w Azji Południowo-Wschodniej, u których zaufanie zdobywaliśmy latami. Jako jedni z niewielu kolekcjonerów Sztuki Papuasów bierzemy udział w samodzielnych corocznych wyprawach do Melanezji, a przede wszystkim eksploracji jednej z najdzikszych i najniebezpieczniejszych wysp na świecie…   

Sebastian Błaszczyk – architekt IT – od dzieciństwa pasjonat Papui – Nowej Gwinei. Czekał wiele lat aby spełnić swoje największe marzenie – odbyć podróż na Papuę, eksplorować Nową Gwineę i zdobywać jej najtrudniej dostępne rejony, poznawać jej najbardziej skrywane sekrety. Zorganizował wiele wypraw na Papuę Zachodnią i Papuę – Nową Gwineę, do dziś starając się odwiedzać Nową Gwineę przynajmniej raz w roku.

Mirosław Banach – do niedawna dyplomata, a dziś przedsiębiorca działający m.in. w obszarze nowych technologii. Pasjonat życia, ponad wszystko, zapalony podróżnik, odwiedził przeszło 60 państw. Od lat ze szczególnym upodobaniem wyrusza na wyprawy po Azji Południowo-Wschodniej, docierając do najodleglejszych zakątków Indonezji, Filipin, Papui Nowej Gwinei i dalej, aż po Wallis i Futunę i Samoa. Fascynacja sztuką Papuasów pojawiła się wraz z pierwszą podróżą na ten jeden z krańców świata…

Wystawy

Organizujemy dedykowane pełne wystawy kolekcji Złoto Papuasów, jak również, podejmujemy współpracę w zakresie wystaw towarzyszących, podczas których prezentowane są wybrane eksponaty (np. targi podróżnicze lub ekskluzywne spotkania promocyjne organizowane przez firmy dla swoich najbardziej wartościowych klientów).

Targi sztuki

Bierzemy czynny udział w wiodących wydarzeniach międzynarodowych promujących sztukę plemienną, w tym w najważniejszych targach sztuki plemiennej w USA (San Francisco Tribal and Textile Artshow) i Europie (BRAFA w Belgii) oraz (Parcours des mondes we Francji).

Galerie sztuki
i domy aukcyjne

Obserwujemy z uwagą dynamicznie rozwijający się rynek kolekcjonerski na świecie, w tym wiodące galerie i domy aukcyjne jak Sotheby’s czy Zemanek-Münster. Podejmujemy działania inspirujące rynek sztuki plemiennej w Europie Środkowo-Wschodniej, a w szczególności w Polsce, poprzez działania promocyjne i edukacyjne, a także wystawiając wybrane eksponaty z kolekcji Złoto Papuasów na otwarte aukcje dzieł sztuki.

Środowiska naukowe

Wspieramy środowiska naukowe, współpracujemy z pracownikami wybranych uniwersytetów udostępniając nasze eksponaty do badań i opracowań naukowych (m.in. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu). Nawiązaliśmy także współpracę z Polskim Instytutem Studiów nad Sztuką Świata, który objął patronat nad wystawą kolekcji Złoto Papuasów.

Wykłady

Dzielimy się swoją wiedzą dotyczącą sztuki plemiennej, obserwacjami dotyczącymi zwyczajów panujących wśród Papuasów zamieszkujących Nową Gwineę oraz doświadczeniem z wypraw na Nową Gwineę organizując wykłady otwarte oraz spotkania promocyjne, podczas których prezentujemy także wybrane eksponaty z kolekcji Złoto Papuasów.

Media i edukacja

Wspólnie z mediami podejmujemy działania mające na celu promocję sztuki plemiennej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, tj. obszarach na których tego typu sztuka jest praktycznie całkowicie nieznana.

Więcej >

Muzea

Obserwujemy wiodące w obszarze sztuki plemiennej z Papui – Nowej Gwinei, muzea na świecie, jak Muzeum de Young w San Francisco. Nawiązaliśmy bliską współpracę z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, które objęło patronatem wystawę kolekcji Złoto Papuasów.

wyprawy na papuę

Praktycznie corocznie organizujemy własną wyprawę na Nową Gwineę w poszukiwaniu nowych eksponatów, a przede wszystkim, celem zgłębiania wiedzy o posiadanych dotychczas eksponatach w kolekcji Złoto Papuasów. Jesteśmy jednymi z nielicznych kolekcjonerów tej sztuki na świecie, którzy byli i nadal podróżują na tę nieprzystępną, niebezpieczną i trudną w eksploracji wyspę!!